Audz liels, stiprs un vesels!

Tie ir pirmie vārdi, ko novēl katram tikko piedzimušam mazulītim. Bērna augšana ir reizē pašsaprotams un arī sarežģīts process.

Šeit Tu uzzināsi, kas veicina bērniņa augšanu un kas var to kavēt, kā arī saņemsi ieteikumus - ko darīt, ja bērns augšanā atpaliek no saviem vienaudžiem.

Ģimenes ar bērniem tiek aicinātas uz pasākumu “Audz liels, stiprs un vesels” Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Bērna augšana ir bērna vispārējās veselības spogulis, tāpēc 8. septembrī ģimenes ar bērniem ir aicinātas piedalīties bērnu veselīgai augšanai veltītā pasākumā “Audz liels, stiprs un vesels”, kas norisināsies Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

 

Latvijā vienam no divtūkstoš bērniem tiek konstatēti augšanas traucējumi, kas iegūti jau kopš dzimšanas, vai parādās laika gaitā. Pasākuma mērķis ir vērst vecāku un līdzcilvēku uzmanību veselīgai bērna attīstībai un atgādināt, cik būtiski sekot līdzi bērna auguma un svara attiecībai, veicot regulārus mērījumus.

 

Rīgas Zooloģiskajā dārzā Bērnu laukumā no plkst. 12.00-16.00 bērni no zīdaiņa vecuma līdz 13 gadu vecumam varēs nosvērties un nomērīties pie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas medmāsām un pārliecināties par auguma un svara atbilstību vecumam. Tāpat vecāki varēs uzdot sev interesējošos jautājumus par bērna augšanas procesu un saņemt informatīvos materiālus.

 

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) endokrinoloģe Dr. Iveta Dzīvīte-Krišāne norāda: “Pēdējos gados vērojams, ka vecāki aizvien vairāk interesējas par bērna veselīgu augšanu un seko līdzi augšanas mērījumiem, izmantojot www.esaugu.lv augšanas kalkulatoru. Tomēr ne vienmēr bērna veselības stāvokli varam noteikt pēc matemātiskas formulas, tāpēc ģimenes ir aicinātas piedalīties pasākumā “Audz liels, stiprs un vesels”, kur speciālisti izvērtēs katra bērna situāciju individuāli un atbildēs uz vecāku interesējošajiem jautājumiem.”

 

Zīdaiņi līdz 1 gada vecumam ir jāsver un jāmēra katru mēnesi, bērni līdz 4 gadu vecumam jāsver un jāmēra vismaz reizi 6 mēnešos, savukārt veseliem bērniem, kas vecāki par 4 gadiem auguma un svara mērījumi jāveic vismaz reizi gadā.

Katra bērna attīstība notiek individuāli, tomēr, ja bērns ir stipri mazāks vai lielāks par saviem vienaudžiem, vai bērna attīstība notiek lēni un augums pastiepjas par mazāk nekā 4 centimetriem gadā pēc 4 gadu vecuma, tas ir rādītājs, ka ieteicams konsultēties ar bērnu endokrinologu.

 

Akciju “Audz liels, stiprs un vesels” organizē Latvijas Pediatru asociācija, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un portāls www.esaugu.lv, kas veltīts bērnu augšanas jautājumiem.


Zēns Meitene
Vecums
Augums cm.
Svars kg.

Kas ir Antropometriskais kalkulators?

Augšanas tabula bērniem līdz 2 gadu vecumam
Pajautā ārstam!
Uz jautājumiem, kas saistīti ar augšanas problēmām, jums atbildēs Bērnu slimnīcas endokrinoloģe Dr. Iveta Dzīvīte-Krišāne.

koku-modes-skate.jpg, 12kB
Mājas lapas lietošanas noteikumi www.esAugu.lv konsultēja Dr. I. Dzīvīte-Krišāne
© Divi gani 2010
© 2010 Lapa un kalkulators izstrādāts sadarbībā ar: