Audz liels, stiprs un vesels!

Tie ir pirmie vārdi, ko novēl katram tikko piedzimušam mazulītim. Bērna augšana ir reizē pašsaprotams un arī sarežģīts process.

Šeit Tu uzzināsi, kas veicina bērniņa augšanu un kas var to kavēt, kā arī saņemsi ieteikumus - ko darīt, ja bērns augšanā atpaliek no saviem vienaudžiem.

Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena arī Latvijā

Pasaulē kampaņa, ar mērķi pievērst vecāku un speciālistu uzmanību bērnu augšanas problēmām, notiek jau piekto gadu. Pirmajā gadā kampaņa sasniedza ģimenes 17 valstīs, otrajā gadā – 30 valstīs, trešajā gadā – 60 valstīs, bet šogad jau otro gadu starp tām būs arī Latvija.

 

Tā ir globāla, izglītojoša kampaņa, lai cīnītos ar sabiedrībā valdošo nepatieso viedokli, ka augšanas process bērna veselībai ir mazsvarīgs. Speciālisti uzsver, ka bērna augšanas rādītāji un viņa veselība ir nedalāmi.

Lai pievērstu uzmanību bērnu augšanas jautājumiem, šogad, 20. septembrī, Latvijā jau otro reizi tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena, lai palielinātu sabiedrības zināšanas un dotu ieskatu, ka endokrinoloģija ir svarīga arī bērna vecumā un tā nav saistāma tikai ar diabētu.


Bērnu augšanas nozīmīguma apzināšanās ir svarīgākais fokuss Endokrīno Pacientu Atbalsta Organizāciju Starptautiskajai Koalīcijai. (EPAOSK) (ICOSEP). EPAOSK iekļauj pacientu organizācijas un medicīniskas sabiedrības no visas pasaules, kas specializējas dažādās medicīnas jomās, kuras veicina bērna veselīgu augšanu.


Tieši tāpēc reizi gadā vienu dienu tiek apvienotas zināšanas un balsis, lai dalītos ar identisku ziņojumu visā pasaulē. Pievienojies arī tu un noskaidro, vai tavs bērns aug pareizi!

Zēns Meitene
Vecums
Augums cm.
Svars kg.

Kas ir Antropometriskais kalkulators?

Augšanas tabula bērniem līdz 2 gadu vecumam
Pajautā ārstam!
Uz jautājumiem, kas saistīti ar augšanas problēmām, jums atbildēs Bērnu slimnīcas endokrinoloģe Dr. Iveta Dzīvīte-Krišāne.

koku-modes-skate.jpg, 12kB
Mājas lapas lietošanas noteikumi www.esAugu.lv konsultēja Dr. I. Dzīvīte-Krišāne
© Divi gani 2010
© 2010 Lapa un kalkulators izstrādāts sadarbībā ar: