Audz liels, stiprs un vesels!

Tie ir pirmie vārdi, ko novēl katram tikko piedzimušam mazulītim. Bērna augšana ir reizē pašsaprotams un arī sarežģīts process.

Šeit Tu uzzināsi, kas veicina bērniņa augšanu un kas var to kavēt, kā arī saņemsi ieteikumus - ko darīt, ja bērns augšanā atpaliek no saviem vienaudžiem.

Raksti presē

Bērnam augšanas hormona deficīts: mammas pieredze

Haraldam ir astoņi gadi, viņš ar aizrautību spēlē hokeju un ne ar ko neatšķiras no saviem vienaudžiem. Vairs ne, jo pēdējos divus gadus saņem terapiju, kas veicina viņa augšanu. Jā, Haralds ir viens no tiem bērniem, kam atklāts augšanas hormona deficīts.

Vai Tavs bērns aug pareizi?

Ik gadu vairāk nekā 500 bērnu vēršas pie speciālista ar augšanas problēmām, un visticamāk liela daļa vecāku pat neaizdomājas, ka viņa bērns ir mazākais klasē iespējamu iedzimtu veselības problēmu dēļ. Lai pievērstu uzmanību bērnu augšanas jautājumiem, šogad, 20. septembrī, Latvijā pirmo reizi tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu veselīgas augšanas diena.

 

D vitamīns – draugs kauliem un imunitātei

Lai gan vasara ir laiks, kad prāts spītīgi atsakās domāt par nepieciešamību papildus uzņemt D vitamīnu, tomēr mūsu platuma grādos pat īpaši svelmainās dienās cilvēka organisms nespēj to paņemt no saulītes pietiekamā daudzumā. Īpaši bērni, kuri vēl nav sasnieguši gada vecumu.

 

Ik gadu ap 500 bērnu meklē palīdzību augšanas problēmu dēļ

Bērna attīstību un augšanu regulē gan iedzimtība, gan apkārtējā un emocionālā vide, fiziskā un psihiskā veselība, uztura kvalitāte, gan arī hormonālās sistēmas darbība. Maza auguma problēmu dēļ ik gadu mediķu palīdzību meklē vairāk nekā 500 bērnu vecāki, taču atbildes par bērna augumu un svaru iespējams saņemt arī portālā www.esaugu.lv.

 

Mudina vecākus sekot līdzi sava bērna augumam un svaram

Gandrīz 300 bērni tika nosvērti un nomērīti 1. septembrī Rīgas Zooloģiskajā dārzā kampaņas „Audz liels, stiprs un vesels!” ietvaros. Dienu pirms jaunā mācību gada sākuma vecāki tika aicināti bezmaksas pārbaudīt sava bērna augumu un svaru, lai uzzinātu, vai bērns aug atbilstoši vecumam. Kampaņa Zooloģiskajā dārzā norisinājās jau trešo gadu.

Noskaidro, vai bērns aug atbilstoši vecumam!

Svētdien, 1.septembrī, no plkst. 12:00 – 17:00 kopā ar bērnu nāc uz Rīgas Zooloģisko dārzu un pārbaudi mazā ķipara auguma un svara atbilstību vecumam! Jau trešo gadu pēc kārtas jaunā mācību gada sākumā norisināsies kampaņa „Audz liels, stiprs un vesels!”, kad Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsiņas svērs un mērīs bērnus, lai vecāki varētu pārbaudīt sava bērna auguma un svara atbilstību vecumam, datus ievadot www.esaugu.lv augšanas kalkulatorā. Iepriekšējo divu gadu laikā kampaņas ietvaros tika apsekoti vairāk kā 700 bērni dažādos vecumos.

 

Mammu, vai rīt es jau būšu liels?

„Maziņš esmu es, aši stiepšos es – i par tēvu, i par māti garāks būšu es,” dungo mazs puišelis, kārtodams pirmo skolas somu. Vecāki smaida un piekrītoši māj ar galvu, jo zina, ka katrs ķipars reiz izaug, bet, ja neaug, tad mūsdienu medicīna spēj palīdzēt.

 

Gandrīz 500 bērnu vecāki uzzināja sava bērna augšanas rādītājus

2011. gada 27. augustā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā norisinājās akcija „Audz liels, stiprs un vesels!”. Tās ietvaros Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsiņas nomērīja un nosvēra ikkatru bērnu, kura vecāki to vēlējās. Akcija izraisīja lielu interesi gan bērnu, gan viņu vecāku vidū – tika nosvērti un nomērīti 472 bērni, t.sk. arī zīdaiņi.

 

Tuvāk Saulei par 38cm

Kārlis, 29 gadi, precējies, augums 1 metrs un 78 centimetri. Par šādu raksturojumu parasti saka – standarta, tipisks, vidējais statistiskais.

 

Mans bērns neatbilst vidējiem standartiem. Vai viņam kas kaiš?

„Man ir normāls un veselīgs bērns, taču, ievadot viņa datus www.esAugu.lv augšanas kalkulatorā, saņēmu atbildi - atkāpe no normas. Vai tiešām manam bērnam kas kaiš? Bet varbūt dakteri vienkārši pārspīlē?”

 

  • Lapas:
  • 1
  • 2
Zēns Meitene
Vecums
Augums cm.
Svars kg.

Kas ir Antropometriskais kalkulators?

Augšanas tabula bērniem līdz 2 gadu vecumam
Pajautā ārstam!
Uz jautājumiem, kas saistīti ar augšanas problēmām, jums atbildēs Bērnu slimnīcas endokrinoloģe Dr. Iveta Dzīvīte-Krišāne.

koku-modes-skate.jpg, 12kB
Mājas lapas lietošanas noteikumi www.esAugu.lv konsultēja Dr. I. Dzīvīte-Krišāne
© Divi gani 2010
© 2010 Lapa un kalkulators izstrādāts sadarbībā ar: